Beslenme

Beslenme

Sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazanıldığı en kritik dönem erken çocukluk dönemidir. Bu doğrultuda yemek listelerimiz her ay ‘Uzman Diyetisyen’ tarafından hazırlanır ve okulumuzun web sayfasında sizlerle paylaşılır. Yemeklerimizin tamamı mevsim şartlarına uygun biçimde %100 organik gıdalar kullanılarak pişirilir. Öğünlerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak düzenlenmiştir. 

İçeriğindeki katkı malzemeleri sebebiyle gofret, şekerleme, hazır bisküvileri cips gibi yiyecekler menümüzde bulunmamaktadır. İçeriğindeki nişasta bazlı şeker sebebiyle çocuklar için sakıncalı olan içeceklerin yerine, okulumuzda hazırlanan kompostolar, limonata, portakal suyu, ıhlamur gibi içecekler tercih edilmektedir.

Mutfağımıza giren her türlü yiyecek maddesinin organik olmasına, içerisine herhangi bir katkı maddesinin girmemiş olmasına özellikle dikkat edilmektedir.

Okulumuz çocuklarımızın kendilerine özgü yeteneklerini ortaya çıkarmak, özgüven ve sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirmek yolunda işleyiş göstermektedir.